Banská Bystrica odvolala tretí stupeň povodňovej aktivity, po prívalovom daždi boli zatopené viaceré cesty (foto)

0

27.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 25. mája 2023, 15:24

Prívalový dážď v stredu 24. mája v Banskej Bystrici netrval dlho, ale na území mesta spôsobil viaceré problémy. Mesto preto na rokovaní krízového štábu vyhlásilo tretí stupeň povodňovej aktivity, ktorý vo štvrtok k 15:00 primátor Ján Nosko odvolal.

Ako informuje hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová, voda je už na väčšine miest odčerpaná a momentálne vykonávajú upratovacie práce. Škody budú vyčíslené v najbližších dňoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Slovensko zasiahli silné dažde s krúpami (fotografie)

„Zatopené boli cesty najmä na Námestí Ľ. Štúra, Štadlerovom nábreží, Sládkovičovej či Moskovskej ulici. Taktiež vytopilo pivnicu paneláku na Jilemnického i šatňu Mestského mládežníckeho štadióna Radvaň-Kráľová,“ popísala hovorkyňa s tým, že vďaka rýchlemu zásahu dobrovoľných hasičov, Hasičského a záchranného zboru, Banskobystrickej regionálnej správy ciest, zmluvných partnerov mesta i zamestnancom mestského úradu, sa bezprostredne po skončení dažďa úspešne darilo postupne odstraňovať následky.

„Množstvo zrážok bolo tak obrovské, že kanalizácia nedokázala odvádzať dažďovú vodu aj napriek jej pravidelnej údržbe. Situácia bola najkritickejšia v Radvani a na Fončorde. Na Jilemnického bol poškodený asfaltový povrch okolo vpusti, a taktiež bola zaplavená šatňa mestského mládežníckeho štadióna. Dobrá správa je, že vodu sa podarilo odčerpať a sanačné práce, ktoré začali už včera, dnes pokračujú,“ uviedol Nosko, ktorý tiež poďakoval všetkým zložkám, ktoré boli od začiatku priamo v teréne, za ich maximálne úsilie, promptnosť a snahu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Počasie, Primátor Banskej Bystrice, Prívalový dážď, protipovodňové opatrenia
Zdroj: SITA.sk – Banská Bystrica odvolala tretí stupeň povodňovej aktivity, po prívalovom daždi boli zatopené viaceré cesty (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -