Sulík predstavil prvých 30 miest kandidátky SaS, dvojkou je Gröhling a päťkou Marcinková (video)

0

24.5.2023 (SITA.sk) – Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) povedie k predčasným voľbám Richard Sulík. Z druhého miesta kandiduje poslanec Národnej rady (NR) SR a bývalý minister školstva Branislav Gröhling a z tretieho miesta poslankyňa NR SR Janka Bittó Cigániková.

Kolíková na štvrtom mieste

Uviedol to predseda strany SaS na tlačovej besede pri príležitosti predstavenia prvých tridsiatich miest na kandidátnej listine.

Sme odborníci, sme bojovníci za slobodu. Sme zodpovední, skúsení a sme pripravení. SaS je jediná strana, ktorá spĺňa všetky štyri predpoklady potrebné na to, aby táto krajina mala spoľahlivé a solídne vedenie. Sú to riešenia, sú to skúsenosti, musí to byť bez korupcie a sú to odborníci,” vyhlásil Sulík.

V prvej desiatke Galek a Oravec

Zo štvrtého miesta kandiduje poslankyňa a bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, z piateho poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre európske záležitosti Vladimíra Marcinková a zo šiesteho miesta kandiduje poslanec Marián Viskupič.

Ako tímlíder SaS pre bezpečnosť kandiduje zo siedmeho miesta Juraj Krúpa. Bratislavskému županovi patrí na kandidátke ôsme miesto, poslancovi Karolovi Galekovi deviate a odborníkovi na podnikateľské prostredie Jánovi Oravcovi patrí desiate miesto.

Ponúkame našich najlepších ľudí, osvedčených, skúsených odborníkov, hodnotovo ukotvených, čestných a úspešných. Takých, o ktorých sa dá oprieť,” uzavrel Sulík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: SITA.sk – Sulík predstavil prvých 30 miest kandidátky SaS, dvojkou je Gröhling a päťkou Marcinková (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -