Dôkazná situácia je slabá a prokurátor obišiel mnohé fakty, povedal Kočnerov obhajca Para

0

22.5.2023 (SITA.sk) – Oslobodzujúci rozsudok nad podnikateľom Marianom Kočnerom v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd trojice prokurátorov je výsledok dôkazov. V reakcii na piatkový verdikt Špecializovaného trestného súdu to povedal jeho obhajca Marek Para.

Upozorňovali sme vopred, že tá dôkazná situácia je slabá a že prokurátor obišiel mnohé fakty,” povedal Para. Doplnil však, že je zdržanlivý, keďže celá vec ide do odvolacieho konania. „Ale jednoznačne tvrdíme, že dôkazy sú v jeho (Mariana K., pozn. SITA) prospech,” skonštatoval Para.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súd v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov (fotografie)

Obžalovaný podnikateľ si v piatok už po druhýkrát vypočul oslobodzujúci rozsudok v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Tentokrát bol spojený aj s oslobodením vo veci prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho. Prokuratúra voči rozhodnutiu podala odvolanie. Prípadom sa teda bude zaoberať Najvyšší súd SR.

Viac k témam: Obhajoba, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Dôkazná situácia je slabá a prokurátor obišiel mnohé fakty, povedal Kočnerov obhajca Para © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -