Ukrajinci plánujú jarnú protiofenzívu v niekoľkých oblastiach, nasadiť by už mali aj nemecké tanky Leopard

1

30.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský generálny štáb plánuje na jar protiofenzívu v niekoľkých oblastiach. Povedal to v rozhovore pre estónsku televíznu stanicu ERR ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

“Som si istý, že budeme pokračovať v oslobodzovaní dočasne okupovaných území tak, ako sme to urobili v Kyjivskej, Černihivskej, Sumskej, Charkivskej, Chersonskej oblasti. To všetko bude pokračovať,” uviedol Reznikov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na otázku, či na fronte budú nemecké tanky Leopard-2, ukrajinský minister obrany odpovedal, že pravdepodobne budú použité v apríli alebo máji.

“Budete ich vidieť v protiútoku podľa rozhodnutia nášho generálneho štábu. Už je plánovaný v niekoľkých smeroch. Závisieť to bude od najvhodnejšieho okamihu,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci plánujú jarnú protiofenzívu v niekoľkých oblastiach, nasadiť by už mali aj nemecké tanky Leopard © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

1 komentár

  1. stmieva sa , zmraka sa, z hory duje studeny vietor…ale nech cim skor tym to bude lepsie…a viem o com hovorim, o katostrofe ktora nas caka…ale co my s tam urobime gulove so sedmou…

Comments are closed.