Rusko ani Ukrajina nevedia urobiť výraznejší krok, podľa Budanova situácia uviazla

0

30.12.2022 Boje na Ukrajine sú v súčasnosti na mŕtvom bode, pretože ani Ukrajina, ani Rusko nemôžu dosiahnuť výrazný pokrok.V rozhovore pre BBC to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov, ktorý dodal, že Kyjev čaká na pokročilejšie zbrane od západných spojencov.

„Situácia uviazla. Nehýbe sa,“ povedal Budanov. Po tom, čo ukrajinskí vojaci v novembri oslobodili mesto Cherson na juhu krajiny, sa väčšina ťažkých bojov momentálne odohráva v okolí Bachmutu v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Inde sú ruské sily v defenzíve. Zima však spomalila tempo ukrajinských pozemných operácií na frontovej línii dlhej tisíc kilometrov. Podľa Budanova je Rusko v „slepej uličke“, keďže utrpelo významné straty.

Domnieva sa, že Kremeľ sa rozhodol vyhlásiť ďalšiu etapu mobilizácie. Zároveň dodal, že ukrajinským silám naďalej chýbajú zdroje na to, aby mohli postupovať vo viacerých smeroch.

„Nemôžeme ich poraziť komplexne vo všetkých smeroch. Ani oni nás. Veľmi sa tešíme na nové zásoby zbraní a príchod tých pokročilejších,“ poznamenal Budanov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko ani Ukrajina nevedia urobiť výraznejší krok, podľa Budanova situácia uviazla © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -