Ruského špióna odhalili vďaka tipu od spravodajskej agentúry, Moskve mal odovzdávať štátne tajomstvá

0

30.12.2022 Tip od západnej spravodajskej agentúry pomohol Nemecku identifikovať údajného ruského špióna. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na magazín Spiegel.

V Nemecku tento mesiac zatkli zamestnanca Spolkovej spravodajskej služby (BND) podozrivého z toho, že odovzdával štátne tajomstvá Moskve. Úrady v rámci vyšetrovania prehľadali byt aj pracovisko podozrivého Nemca Carstena L.

Spiegel s odvolaním sa na zdroje oboznámené s vyšetrovaním uviedol, že západná spravodajská agentúra našla vo vlastníctve Moskvy materiál, ktorý pochádzal z BND a obsahoval spravodajské informácie o Rusku. Podozrivý dvojitý agent bol údajne vedúcim jednotky na oddelení technického prieskumu BND.

Nemecko varovalo pred zvýšenou hrozbou ruskej špionáže vzhľadom na napätú situáciu medzi Moskvou a Západom pre jej vojnu na Ukrajine. V apríli Berlín vyhostil 40 ruských špiónov.

Viac k témam: Ruská špionáž, rusko-ukrajinský konflikt, Špión, Špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruského špióna odhalili vďaka tipu od spravodajskej agentúry, Moskve mal odovzdávať štátne tajomstvá © SITA Všetky práva vyhradené.