Nemecká polícia zrušila na darknete tri webstránky so sexuálnym zneužívaním detí, mali státisíce používateľov

0

18.12.2022 Nemecká polícia zrušila tri webstránky na darknete využívané na distribúciu snímok a videí so sexuálnym zneužívaním detí.

V spojitosti so stránkami tiež zatkla štyroch mužov. Ministerka vnútra Nancy Faeser označila záťah za „dôležitý úder proti šíreniu strašných obrazov sexualizovaného násilia na deťoch“.

Webstránky mali podľa spolkovej polície státisíce registrovaných používateľov, v dôsledku čoho patrili medzi najväčšie platformy na zdieľanie snímok zneužívania detí na svete.

Polícia sa snaží identifikovať používateľov webstránok, ktoré sa nachádzali v časti internetu, na ktorú sa nedá bežne pripojiť a skrýva identitu používateľov.

Troch mužov zatkli v Nemecku a jedného v Brazílii. Dvadsaťjedenročný muž, ktorého zatkli v Sasku, bol údajne hlavný správca webstránok. Ďalších dvoch mužov vo veku 44 a 45 rokov zatkli v severnom Nemecku.

Viac k témam: Darknet, Sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká polícia zrušila na darknete tri webstránky so sexuálnym zneužívaním detí, mali státisíce používateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -