Strana Záborskej nechcela odvolať vládu, vraj urobila veľa dobrého a pomohla prorodinnej politike

0

17.12.2022 Poslanci Kresťanskej únie (KÚ) jasne vyjadrili svoj postoj a na hlasovaní o nedôvere vláde Eduarda Hegera (OĽaNO) sa nezúčastnili. Podľa ich slov nechceli odvolať vládu, ktorá napriek rôznym skúškam a ťažkej situácii pomáha rodinám, pracujúcim ľudom a firmám. Informovala o tom v tlačovej správe z KÚ Katarína Poláčková.

Prorodinná politika

To, čo túto vládu charakterizovalo, je prorodinná politika. Prijala historicky najrozsiahlejšie opatrenia na podporu rodín a detí. To všetko na pozadí pandémie COVIDu, vojny na Ukrajine, energetickej a migračnej krízy. Odvolanie vlády považujeme za chybu. Vyzývame kolegov poslancov, aby schválili rozpočet, lebo inak sa mnohé riešenia, ktoré vláda navrhla, nedostanú k občanom. V časoch, ktoré nás čakajú, je to zlá správa,” konštatovala predsedníčka KÚ Anna Záborská.

Podpredseda KÚ Richard Vašečka dodal, že sú radi, že vláda urobila veľa dobrého.

Funkčnosť republiky

Pádom vlády však neostaneme pasívni a až do volieb budeme napĺňať náš program a pracovať pre ľudí. Včera bola vláde vyjadrená nedôvera, ale my ako poslanci musíme zabezpečiť funkčnosť republiky,” uzavrel.

V parlamentných voľbách vo februári 2020 bola KÚ na kandidátke strany OĽaNO. Za poslancov bolo následne zvolených päť členov Kresťanskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Mimoriadna schôdza o vyslovení nedôvery vláde SR (fotografie)

Viac k témam: Hlasovanie o nedôvere, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Mimoriadna schôdza parlamentu, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Politická kríza, Predčasné voľby, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Záborskej nechcela odvolať vládu, vraj urobila veľa dobrého a pomohla prorodinnej politike © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -