Americké tajné služby veria, že Putin nemá úplný obraz o problémoch ruskej armády na Ukrajine

0

6.12.2022 Vojna na Ukrajine sa spomaľuje a toto tempo bude zrejme pokračovať aj v nadchádzajúcich zimných mesiacoch, predpokladajú americké tajné služby.

Optimistickejšie to vyzerá pre Ukrajincov

Ich riaditeľka Avril Haines na obrannom fóre v Kalifornii povedala, že boje sa spomalili po stiahnutí ruských vojakov zo západu Chersonskej oblasti v novembri a v súčasnosti sa sústreďujú okolo Bachmutu v Doneckej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zatiaľ podľa nej nie sú dôkazy, že by odpor zo strany ukrajinských síl slabol, informuje spravodajský portál BBC.

Putin nemá úplný obraz o problémoch

Ukrajinské a ruské sily sa podľa Haines pokúsia „vybaviť, doplniť a reorganizovať“ na akúkoľvek protiofenzívu na jar. „Ale v skutočnosti máme značnú dávku skepticizmu, pokiaľ ide o to, či Rusi budú alebo nebudú pripravení to urobiť. V tomto časovom horizonte myslím optimistickejšie o Ukrajincoch,“ skonštatovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Haines tiež uviedla, že americké tajné služby veria, že ruský vodca Vladimir Putin v tejto fáze vojny nemá úplný obraz o tom, ako veľmi jeho armáda čelí problémom. „Vidíme nedostatok munície, morálky, zásobovania, logistiky, celý rad vecí, ktorým čelia,“ vysvetlila.

Viac k témam: Bachmut, bitka o Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zima
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké tajné služby veria, že Putin nemá úplný obraz o problémoch ruskej armády na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -