Ruskú stratégiu útokov na kritickú infraštruktúru oslabuje nedostatok vhodnej munície

0

2.12.2022 Ruské bombardovanie kritickej infraštruktúry na Ukrajine je podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne prvý príklad pokusu o realizáciu „kľúčového komponentu vojenskej doktríny” Moskvy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské ozbrojené sily doktrínu Strategická operácia na zničenie kriticky dôležitých cieľov prijali v uplynulých rokoch. Podľa britského rezortu obrany zahŕňa „použitie rakiet dlhého doletu na zasiahnutie kritickej národnej infraštruktúry nepriateľského štátu, a nie jeho vojenských síl, aby demoralizovalo obyvateľstvo a v konečnom dôsledku prinútilo vodcov štátu kapitulovať“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Britské ministerstvo obrany vo svojom pravidelnom posudku vojny na Ukrajine uvádza, že „účinnosť stratégie je pravdepodobne oslabená, keďže Rusko už minulo veľkú časť svojich vhodných rakiet proti taktickým cieľom”. „Ruské údery naďalej spôsobujú výpadky prúdu, čo vedie k nerozlišujúcemu, rozsiahlemu humanitárnemu utrpeniu na celej Ukrajine,” konštatuje tiež Londýn.

Moskva od októbra opakovane útočí na energetickú a vodárenskú infraštruktúru na Ukrajine, čo zanechalo milióny ľudí bez prúdu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskú stratégiu útokov na kritickú infraštruktúru oslabuje nedostatok vhodnej munície © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -