Niektoré informácie okolo únosu Vietnamca podľa Krúpu zamrzia, Žilinku na výbor nepozve a poukázal i na lehoty

0

2.12.2022 Lehoty v prípade vyšetrovania únosu Vietnamca sa naťahujú. Uviedol to poslanec Národnej rady SR a predseda parlamentného Výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (SaS) médiám po stredajšom výborovom zasadnutí. Bol naň pozvaný i prezident Policajného zboru Štefan Hamran, ktorý odpovedal na otázky o únose.

Informácie, ktoré zamrzia

„Okolo prípadu sú informácie, ktoré človeka zamrzia. Strane Sloboda a Solidarita záleží nielen na boji proti korupcii, ale aj na právnom štáte i na reputácii republiky. Toto je jeden z dôvodov, prečo sa tomu treba jasne venovať,” povedal Krúpa. Poslanec si myslí, že táto vec ešte zďaleka neskončila a dodal, že brannobezpečnostný výbor sa k tejto téme bude pravidelne vracať.

„Budeme čakať na ďalší aktualizačný moment alebo na ďalšie informácie, ktoré prídu. Určite budem opäť zvolávať zasadnutie výboru k tejto téme,” uviedol.

Volať Žilinku by bolo zbytočné

Juraj Krúpa taktiež odôvodnil, prečo na schôdzu nepozval generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku.

„K tejto téme som ho tu už raz mal a diskusia bola veľmi náročná. Sami ste počuli, že spochybnil únos Vietnamca, ktorý viedol aj cez Slovensko. Myslím si, že informácie, ktoré by sme od neho očakávali, by sme nedostali,” skonštatoval.

Predseda brannobezpečnostného výboru zároveň uviedol, že vychádzal aj zo skúsenosti, ktorú mali poslanci na ústavnoprávnom parlamentnom výbore, kde sa odmietol k tejto téme vyjadriť. „Bolo by zbytočné ho sem volať,” dodal na záver.

Viac k témam: Únos Vietnamca, Výbor pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektoré informácie okolo únosu Vietnamca podľa Krúpu zamrzia, Žilinku na výbor nepozve a poukázal i na lehoty © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu