Rusi upustili od koncepcie práporových taktických skupín, sú nútení spoliehať sa na formácie s nízkou morálkou

0

1.12.2022 Ruskí okupanti sú nútení spoliehať sa na nedostatočne vycvičené a dočasne organizované formácie po tom, ako upustili od koncepcie práporových taktických skupín. V najnovšej správe to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Inštitút poukázal na tvrdenia britského ministerstva obrany, ktoré uviedlo, že ruské sily pravdepodobne prestali v ostatných troch mesiacoch nasadzovať práporové taktické skupiny, pretože sa takéto skupiny ukázali ako neúčinné v bojoch na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa ISW boli takéto skupiny degradované po neúspešných vojenských operáciách vrátane útokov na Kyjev, Mariupoľ, Sjevjerodoneck a Lysyčansk. Namiesto toho Rusi pravdepodobne vrhli svoje zostávajúce sily a nový personál, vrátane zmobilizovaných osôb, do zle vycvičených, vybavených a dočasne organizovaných formácií s nízkou morálkou a disciplínou.

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi upustili od koncepcie práporových taktických skupín, sú nútení spoliehať sa na formácie s nízkou morálkou © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -