Vodič pri cúvaní zrazil chodkyňu, neprežila (foto)

0

29.11.2022 Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súvislosti s dopravnou nehodou, pri ktorej prišla v pondelok okolo 10:30 na Magnezitárskej ulici v Košiciach o život chodkyňa.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, podľa doterajších zistení 48-ročný vodič z Košíc pri cúvaní s dodávkovým vozidlom zn. Mitsubishi Fuso po účelovej príjazdovej ceste smerujúcej k firmám na Magnezitárskej ulici narazil do chodkyne, ktorá kráčala po komunikácii. Žiaľ, zranenia, ktoré 63-ročná žena z Košíc pri zrážke utrpela, boli nezlučiteľné so životom.

Vodiča na mieste podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom a na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu bol odobratý biologický materiál. Vodičovi bol mieste zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda zakázaná. Policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo a čo bolo jej presnou príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: Dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič pri cúvaní zrazil chodkyňu, neprežila (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.