Via Iuris s iniciatívou Ide nám o život vyzýva na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí

0

25.10.2022 Občianske združenie Via Iuris vyzýva spolu s Iniciatívou Inakosť a ďalšími takmer päťdesiatimi organizáciami vrámci iniciatívy Ide nám o život politikov a političky na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí, ich rodín a detí, aby mohli v našej krajine žiť bez strachu a nenávisti.

„V rámci výzvy požadujeme prijatie zákona o životnom partnerstve vrátane možnosti osvojenia dieťaťa jedného z partnerov druhým partnerom, zabezpečenie dôstojnej medicínskej tranzície pre transrodových ľudí bez vynútených sterilizácií a iných nevyžiadaných lekárskych zákrokov, vymedzenie sa voči šíreniu nenávisti zo strany politikov a zavedenie disciplinárnej zodpovednosti za takéto výroky v parlamente, konkrétne kroky na zefektívnenie činnosti orgánov činných v trestnom konaní pri stíhaní trestných činov z nenávisti a predchádzaní takýmto trestným činom,” uvádza Via Iuris s tým, že požadujú tiež systematickú podporu vytvárania bezpečných priestorov a podporných služieb.

Iniciatíva Ide nám o život vyzýva slovenskú vládu a poslancov Národnej rady SR na prijatie krokov, ktoré pomôžu k vytvoreniu pocitu bezpečia LGBTI+ ľudí, ich rodín a detí, a zároveň ich zrovnoprávnili s celou spoločnosťou. Do iniciatívy sa zapojilo viac ako 50 slovenských organizácií a občianskych združení – LGBTI+ organizácie, organizácie venujúce sa ochrane ľudských práv a menšín, právnemu štátu, kultúre či ochrane životného prostredia.

Viac k témam: Iniciatíva Inakosť, LGBTI, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Via Iuris s iniciatívou Ide nám o život vyzýva na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -