Vojna nie je len o Ukrajine, Putin podľa Scholza podniká najmä „križiacku výpravu“ proti Západu

0

14.10.2022 Invázia ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu je v skutočnosti „križiackou výpravou“ Putina proti Západu. Ako referuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to povedal nemecký kancelár Olaf Scholz.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vladimir Putin a jeho podporovatelia dávali veľmi jasne najavo jednu vec, táto vojna nie je len o Ukrajine, oni považujú vojnu proti Ukrajine za súčasť väčšej krížovej výpravy,“ uviedol Scholz vo vopred nahratom prejave.

V podpore budú pokračovať

„Križiacka výprava proti liberálnej demokracii, križiacka výprava proti pravidlám založeným na liberálnom poriadku, križiacka výprava proti slobode a pokroku. Križiacka výprava proti nášmu spôsobu života, križiacka výprava proti tomu, čo Putin nazýva kolektívnym Západom,“ povedal Scholz.

Dodal, že Nemecko podporí Ukrajinu finančne, ekonomicky, humanitárne a vojensky. „Vrátane ťažkej výzbroje, moderného systému protivzdušnej obrany a tankov. Neurobíme žiadne chyby, budeme pokračovať v našej podpore tak dlho, ako to bude potrebné,“ povedal.

Putinov pokus zlyhá

Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck v stredu povedal, že je presvedčený, že Putinov pokus o destabilizáciu európskeho hospodárskeho poriadku zlyhá.

„Putin zlyhá vo svojom pokuse o destabilizáciu základného ekonomického poriadku, rovnako ako zlyhá na bojisku na Ukrajine,“ povedal Habeck na tlačovej konferencii v Berlíne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna nie je len o Ukrajine, Putin podľa Scholza podniká najmä „križiacku výpravu“ proti Západu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -