SaSkári po neúspešnom odvolávaní Matoviča vytriezveli, Fico tlačí na okamžité rokovania o predčasných voľbách (video)

0

5.10.2022 Predčasné parlamentné voľby sú po utorkovom hlasovaní v Národnej rade SR o ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽaNO) podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica nevyhnutnosťou.

Vytriezvenie SaS

„Smer-SD berie na vedomie vytriezvenie SaS, ktorá oznámila pripravenosť rokovať o predčasných voľbách. Smer je pripravený na okamžité rokovanie s celou opozíciou vrátane poslancov okolo pána Tarabu, a to aj dnes večer,“ vyhlásil Fico.

Na októbrovej schôdzi parlamentu je podľa neho potrebné schváliť zmenu ústavy, ktorá umožní skrátiť volebné obdobie prijatím ústavného zákona. Takýto ústavný zákon by bol následne predložený a schválený a predčasné voľby by sa mohli konať na jar 2023.

Strana Smer je podľa Fica pripravená aj na predloženie návrhu na vyslovenie nedôvery premiérovi Eduardovi Hegerovi, čo by znamenalo nedôveru celej vláde.

SaS pripustila predčasné voľby

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík po tom, ako sa v Národnej rade SR nenašlo dostatok hlasov poslancov na odvolanie Matoviča oznámil, že snahy o vrátanie sa do vlády sú pre SaS uzavreté a strana je pripravená rokovať o predčasných voľbách.

Za vyslovenie nedôvery ministrovi financií Matovičovi hlasovalo hlasovalo 73 poslancov, proti bolo 45 poslancov a 5 zákonodarcov sa hlasovania zdržalo. Na odvolanie bolo potrebných aspoň 76 hlasov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Odvolávanie Matoviča, Predčasné voľby, Vyslovenie nedôvery, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – SaSkári po neúspešnom odvolávaní Matoviča vytriezveli, Fico tlačí na okamžité rokovania o predčasných voľbách (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -