Káčer rokoval s českým ministrom Lipavským o vývoji situácie s migráciou, stretol sa aj s prezidentom Zemanom

0

5.10.2022 Prvá zahraničná pracovná cesta šéfa slovenskej diplomacie Rastislava Káčera smerovala tradične do Prahy, kde rokoval s českým ministrom zahraničných vecí Janom Lipavským o možnosti rozvoja vzájomnej a regionálnej spolupráce.

Obaja partneri rokovali o vývoji situácie s migráciou a dohodli sa na ďalších krokoch, ktoré umožnia v plnom rozsahu obnoviť voľný pohyb. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZV) na sociálnej sieti.

V súvislosti s ruskou agresiou sa obaja ministri zhodli na nevyhnutnosti zachovania maximálnej podpory napadnutej Ukrajiny. Minister Káčer sa tiež poďakoval, že Česko prevzalo velenie NATO Multinational Battlegroup na Slovensku a spolu s Poľskom dočasne chráni aj „slovenské nebo“.

Oficiálna návšteva v Prahe pokračovala stretnutiami s prezidentom Milošom Zemanom, predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekařovou Adamovou a prvým podpredsedom Senátu Parlamentu ČR Jiřím Růžičkom. Minister Rastislav Káčer podľa rezortu diplomacie ocenil prácu českého predsedníctva Rady EÚ s cieľom dosiahnuť dohodu pri riešení energetickej krízy, pričom cestu vidí najmä v spoločných európskych riešeniach.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Káčer rokoval s českým ministrom Lipavským o vývoji situácie s migráciou, stretol sa aj s prezidentom Zemanom © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -