piatok, 2 decembra, 2022
-0.4 C
Bratislava
ÚvodSprávyNa Slovensku niet človeka, ktorý by dostal toľko rán ako Igor Matovič,...

Na Slovensku niet človeka, ktorý by dostal toľko rán ako Igor Matovič, tvrdí Gyimesi

4.10.2022 Odvolávanie Igora Matoviča (OĽaNO) je úplne zbytočné. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal poslanec NR SR György Gyimesi (OĽaNO).

Nezdravá oddanosť klubu OĽaNO

Dodal, že Slovenská republika čelí kríze a oni namiesto toho zabávajú spoločnosť odvolávaním. Podľa Gyimesiho je to výsledok práce SaS. Matovič sa podľa neho vo svojom prejave len bránil a pomenúval javy, ktoré sú prítomné v spoločnosti i v médiách.

Gyimesi dodal, že si myslí, že na Slovensku niet človeka, ktorý by dostal toľko rán ako Igor Matovič. Skritizoval i tvrdenia o nezdravej oddanosti poslaneckého klubu OĽaNO voči Matovičovi.

Matovič blokoval reformy

Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) povedala, že mali veľký záujem pokračovať v začatých reformách. Reformy je ale podľa nej možné robiť len s dôverou ľudí. Zlé vzťahy s ministrom financií sa podľa nej odrážali aj na príprave reforiem a nedostatku financií pre ne.

K spojeniu so stranou Hlas-SD pri návrhu na odvolanie Matoviča sa vyjadrila, že SaS je opozícia. Poslanec Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SD Richard Takáč (SMER-SD) si nie je istý, či je SaS opozícia. Smer-SD podľa neho zahlasuje za Matovičovo odvolávanie. Ich strane však ide najmä o predčasné voľby.

Viac k témam: Odvolávanie Matoviča, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku niet človeka, ktorý by dostal toľko rán ako Igor Matovič, tvrdí Gyimesi © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -