Ukrajinská armáda získala ďalšie územia v Doneckej oblasti, proruským jednotkám v meste Lymaň hrozí obkľúčenie

0

29.9.2022 Ukrajinská armáda dosiahla ďalšie územné zisky v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na geolokalizované videá na sociálnych sieťach a správy ruského vojenského blogera v tejto oblasti.

Videá na sociálnych sieťach zobrazovali ukrajinské jednotky, ako vztyčujú štátnu vlajku v meste Novoselivka a geolokované video ukazuje ukrajinské vojenské vozidlá, ktoré sa pohybujú cez neďaleký okres Zelena Dolyna.

Ukrajinci môžu obkľúčiť Lymaň

„Ozbrojené sily Ukrajiny, 81. brigáda spolu s Národnou gardou Ukrajiny, dnes oslobodili obec Novoselivka,“ uviedol vo videu jeden z vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tieto územné zisky naznačujú, že časť územia stále držaného proruskými silami v meste Lymaň a jeho okolí je vystavená väčšiemu riziku obkľúčenia. Ukrajinci už kontrolujú územie na západ a juh od mesta a teraz postupujú na sever od neho.

Situácia je stále napätejšia

Ruský vojenský bloger Semion Pegov z dediny Torske neďaleko Lymaňu informoval, že situácia je každým dňom napätejšia. Pegov vo videoreportáži uviedol, že v utorok večer skupiny ukrajinských jednotiek podnikli prieskumné útoky v oblasti.

Ak by ukrajinské jednotky dobyli Torske, neznámy počet proruských jednotiek, najmä zo samozvanej Doneckej ľudovej republiky, by bol v meste Lymaň prakticky odrezaný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda získala ďalšie územia v Doneckej oblasti, proruským jednotkám v meste Lymaň hrozí obkľúčenie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -