štvrtok, 1 decembra, 2022
0.7 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaEurópska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien...

Európska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien ropy

29.9.2022 Nový balík sankcií voči Rusku, ktorý navrhla Európska komisia, položí „právny základ“ pre zastropovanie cien ruskej ropy. Ako referuje spravodajský web CNN, v stredu to povedala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tá povedala, že zastropovanie cien ropy, ktoré už bolo dohodnuté na úrovni krajín G7, „na jednej strane pomôže znížiť príjmy Ruska a na druhej strane udrží globálny trh s energiou stabilný“. „Takže dnes v tomto balíku kladieme právny základ pre tento strop cien ropy,“ povedala šéfka Európskej komisie.

V novom sankčnom balíku sa tiež navrhuje zákaz poskytovania európskych služieb Rusku a zákaz pre občanov EÚ zastávať posty v riadiacich orgánoch ruských štátnych podnikov.

„Rusko by nemalo ťažiť z európskych znalostí a odbornosti,“ povedala Von der Leyenová. Dodala, že sankcie sa dotknú aj osôb zodpovedných za usporiadanie „pseudoreferend“ na okupovaných územiach Ukrajiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien ropy © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -