piatok, 2 decembra, 2022
-0.4 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaMartin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a...

Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita

28.9.2022 Post generálneho riaditeľa štátnej spoločnosti Slovenská pošta, a. s., už ďalej nebude zastávať Martin Ľupták. Hnutie Sme rodina o tom informovalo v utorok večer s tým, že mu uplynul mandát a ako dôvod uviedlo zmenu politickej reality.

Ministerstvo dopravy a výstavby zároveň bezodkladne začne výberové konanie na uvoľnenú pozíciu. Aktuálne prebieha výber dočasného generálneho riaditeľa spomedzi interných manažérov Slovenskej pošty.

„Ďakujeme za jeho prácu a za odštartovanie historicky najväčšej reformy pošty. V záujme zachovania kontinuity bude aj naďalej pôsobiť na Slovenskej pošte ako predseda predstavenstva,” uviedol o Ľuptákovi predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) vymenoval Ľuptáka na čelo štátnej poštovej spoločnosti s účinnosťou od decembra 2020. Rezort a minister, ani samotná Slovenská pošta sa k personálnej zmene v jej vedení zatiaľ nevyjadrili.

Viac k témam: Generálny riaditeľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -