piatok, 2 decembra, 2022
-0.3 C
Bratislava
ÚvodSprávySme rodina a Za ľudí v parlamente Matoviča podržia, Remišovú mrzí spojenie...

Sme rodina a Za ľudí v parlamente Matoviča podržia, Remišovú mrzí spojenie SaS s Hlasom

28.9.2022
aktualizované 26. septembra 15:44

Hnutie Sme rodina nepodporí návrh na odvolanie Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií, pokiaľ sú členmi vládnej koalície. Povedal to v pondelok na tlačovej besede podpredseda hnutia a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Zároveň dodal, že iné rozhodnutie od nich nemôže nikto očakávať.

Rovnaké stanovisko zaujala aj strana Za ľudí, ktorá podľa vicepremiérky a predsedníčky strany Veroniky Remišovej nikdy nepodporila odvolávanie člena koalície opozičnou stranou. Taktiež dodala, že ju mrzí spojenie strany Sloboda a Solidarita (SaS) so stranou Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú označila za „odnož opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).”

Vicepremiérka zároveň tvrdí, že žiadna osobná antipatia nestojí za takýto typ spájania. Predsedníčka Za ľudí na záver uviedla, že bude veľmi rada, ak SaS bude podporovať koalíciu.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister financií SR, Odvolávanie Matoviča, Predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Sme rodina a Za ľudí v parlamente Matoviča podržia, Remišovú mrzí spojenie SaS s Hlasom © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -