Vláda odobrila zmenu účelu použitia nevyčerpaných výdavkov Kancelárie NR SR. Ako chcú poslanci využiť takmer 450-tisíc eur?

0

6.9.2022 Vláda na stredajšom rokovaní súhlasila so zmenou účelu použitia nevyčerpaných kapitálových výdavkov z predchádzajúcich rokov kapitoly Kancelárie Národnej rady (NR) SR v celkovej hodnote 447 200 eur.

Opravia fasádu Papierničky

Prvá časť sumy bude podľa Kancelárie NR SR použitá na rekonštrukciu objektov Častá, kde opravia fasády objektu B v účelovom zariadení kancelárie parlamentu Častá Papiernička vo výške 300-tisíc eur.

Ďalších 82 200 eur sa použije na centrálny prepínač do nového datacentra v Zimnej jazdiarni. Spomínaná suma sa bude členiť na kapitálové výdavky v hodnote 72 200 eur a bežné výdavky v hodnote 10 200 eur.

Nový nábytok v parlamente

Zvyšná časť nevyčerpaných kapitálových výdavkov z predchádzajúcich rokov, a to vo výške 65-tisíc eur, sa použije na výmenu zastaraného nábytku v účelovom zariadení Kancelárie NR SR.

Viac k témam: Finančné prostriedky, Rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda odobrila zmenu účelu použitia nevyčerpaných výdavkov Kancelárie NR SR. Ako chcú poslanci využiť takmer 450-tisíc eur? © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -