Remišovú veľmi sklamala Sulíkova demisia, zároveň však ocenila prvý krok k vyriešeniu koaličnej krízy

0

2.9.2022
aktualizované 31. augusta 2022, 15:53

Vicepremiérka a predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová oceňuje, že sa spravil prvý krok ku kompromisu na vyriešenie koaličnej krízy. Zároveň v stredu po rokovaní vlády vyzvala koaličných partnerov, aby do pondelka spomínaný kompromis našli.

Viac o téme: Koaličná kríza

Okrem toho opäť zopakovala a vyzvala stranu Sloboda a Solidarita (SaS), aby sa nepridávala k strane Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia.

Hádky treba okamžite prestať riešiť

„Je to mimoriadne dôležité aj z toho dôvodu, že musíme okamžite prestať riešiť nezmyselné hádky a venovať sa riešeniu dôležitých problémov,“ uviedla predsedníčka. Dodala, že dohoda medzi koaličnými partnermi je potrebná aj vzhľadom na energetickú krízu.

„Ľudia si zaslúžia, aby sme riešili ich problémy a nie celé leto riešili nezmyselné spory. Otravuje nás to,“ povedala Remišová.

Sulíkova demisia ju veľmi sklamala

Predsedníčka Za ľudí priznala, že bola veľmi sklamaná z demisie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS).

„My na vláde riešime strategické kroky k zvládnutiu energetickej krízy a pán minister hospodárstva v tom čase podáva svoju demisiu u pani prezidentky Zuzany Čaputovej. Sulík mal vtedy sedieť na vláde a riešiť to s nami,“ doplnila Remišová. Vicepremiérka sa vyjadrila aj k návrhu opatrení, ktoré predstavilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

„Mnohé z týchto opatrení strana SaS sama v súčasnosti predkladá do parlamentu, či už ide o daň z hazardu a liehu,” uviedla Remišová.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišovú veľmi sklamala Sulíkova demisia, zároveň však ocenila prvý krok k vyriešeniu koaličnej krízy © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -