štvrtok, 1 decembra, 2022
1.4 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaVlastník siete kín Cinema City Slovensko uvažuje o vyhlásení bankrotu v USA,...

Vlastník siete kín Cinema City Slovensko uvažuje o vyhlásení bankrotu v USA, bojuje s dlhmi za niekoľko miliárd dolárov

23.8.2022 Britská spoločnosť Cineworld, ktorá je prevádzkovateľom siete kín, potvrdila, že uvažuje o vyhlásení bankrotu v USA, keďže naďalej zápasí s dlhmi v sume päť miliárd dolárov. Spoločnosť, ktorá v Británii prevádzkuje sieť kín Picturehouse, uviedla, že skúma možnosti reštrukturalizácie svojho podnikania. Firma, ktorá globálne zamestnáva viac ako 28-tisíc ľudí, dodala, že jej kiná zostávajú otvorené. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Koronavírus

Podobne ako iné siete kín spoločnosť Cineworld tvrdo postihla pandémia koronavírusu. Nedávno pritom uviedla, že počet jej zákazníkov v období po pandémii ochorenia COVID-19 je nižší, ako očakávala. Firma Cineworld konštatovala, že skúma viaceré možnosti, vrátane toho, že v USA požiada o ochranu pred veriteľmi podľa kapitoly 11 amerického zákona o bankrote. Spoločnosť neuviedla, či uvažuje o bankrote aj vo Veľkej Británii.

Cineworld má v Spojenom kráľovstve a Írsku 128 kín. Globálne má viac 750 kín s 9 189 plátnami. Firma pôsobí v desiatich krajinách, vrátane USA, Poľska a Izraela. Cineworld prostredníctvom divízie Cinema City Slovensko pôsobí aj na Slovensku.

Viac k témam: Bankrot, COVID-19, Dlhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlastník siete kín Cinema City Slovensko uvažuje o vyhlásení bankrotu v USA, bojuje s dlhmi za niekoľko miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -