Ruská Čiernomorská flotila si pripísala ďalší neúspech, podľa britských spravodajcov už verejné podujatia organizovať nebude

0

3.8.2022 Britská spravodajská služba uviedla, že „útok na veliteľstvo Čiernomorskej flotily Ruskej federácie v Sevastopoli v Deň námorníctva je najnovším z neúspechov Čiernomorskej flotily počas päťmesačnej vojny proti Ukrajine“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web eurointegration.com.ua, pripomenula najmä aprílové potopenie krížnika Moskva. Dodala, že po týchto skúsenostiach Rusko pravdepodobne už nebude organizovať verejné podujatia súbežne s nepriateľskými aktivitami.

Bezpilotné lietadlo zaútočilo na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli v nedeľu, keď Rusko oslavovalo Deň námorníctva. Nemohli sa tak uskutočniť naplánované oslavy. Explózia zranila šesť ľudí.

Tlačová služba Čiernomorskej flotily uviedla, že pravdepodobne to bol podomácky vyrobený dron a výbušnina, ktorú niesol, bola slabá.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská Čiernomorská flotila si pripísala ďalší neúspech, podľa britských spravodajcov už verejné podujatia organizovať nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -