Vymyslený skutok aj tradiční udavači, píše Fico v otvorenom liste Habarkusovi

0

3.8.2022 Celý prípad Súmrak je podľa Roberta Fica od samotného začiatku sprevádzaný zneužívaním trestného práva na likvidáciu opozície.

„Vymyslený skutok, tradiční udavači, nadkvalifikácia skutkovej podstaty trestného činu s cieľom založiť právomoc špeciálnej prokuratúry. Prekvapuje ma, s akou naivitou plníte pokyny v politickom procese Súmrak proti predstaviteľom opozície,” uviedol predseda strany Smer-SD v otvorenom liste dozorovému prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Matúšovi Harkabusovi.

Podľa vlastných slov použije všetky legálne právne prostriedky, aby bola voči Harkabusovi ako aj voči vyšetrovateľovi NAKA Jaroslavovi Vereščákovi vyvodená zodpovednosť za podľa neho zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Podľa Fica prokurátor Harkabus zneužíva svoje právomoci.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Napriek tomu, že vyšetrovateľ NAKA v piatok 29. júla 2022 ukončil vyšetrovanie, doteraz som ako obvinený nebol vypočutý, pretože vyšetrovateľ nebol spôsobilý poskytnúť mi základnú informáciu, z čoho som obvinený a nevedel vysvetliť ani konkrétne časti uznesenia o vznesení obvinenia,” konštatoval.

Dodal, že Harkabus ako dozorový prokurátor nezabezpečil, aby sa riadne a včas rozhodlo o jeho sťažnosti a sťažnostiach ostatných obvinených proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Motívom kauzy Súmrak má byť podľa Fica politická objednávka.

V rámci akcie Súmrak obvinili policajti v apríli bývalého predsedu vlády Roberta Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva.

Viac k témam: kauza Súmrak, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Vymyslený skutok aj tradiční udavači, píše Fico v otvorenom liste Habarkusovi © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -