Na Slovensku vo štvrtok padne teplotný rekord, na viacerých miestach horúčavy presiahnu 38 stupňov Celzia

0

2.7.2022 Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) predpokladá, že vo štvrtok bude s vysokou pravdepodobnosťou prekonaný aj absolútny júnový rekord 38,2 °C z roku 2012.

Nezabúdajte na pitný režim

Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, extrémne vysokú hodnotu teploty vzduchu 38 °C namerali vo štvrtok na niekoľkých staniciach.

Občanom odporúčajú nevystavovať sa priamemu slnku, nepodceňovať pitný režim, namáhavú prácu odložiť na neskôr a vyhľadávať chladnejšie miesta v interiéroch či lesoch.

Platí výstraha tretieho stupňa

Meteorológovia vydali pre celé Slovensko výstrahy pred vysokými teplotami. Pre južné okresy platí do 18:00 výstraha tretieho stupňa.

Týka sa okresu Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice a okolie, Trebišov, Vranov nad Topľou, Michalovce a Sobrance. Teplota vzduchu môže v tých okresoch vystúpiť na 38°C.

Viac k témam: Extrémne horúčavy, Teplotný rekord, Vysoké teploty
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku vo štvrtok padne teplotný rekord, na viacerých miestach horúčavy presiahnu 38 stupňov Celzia © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu