Súd zrušil zatykače na podnikateľa Výboha, obvineného v kauze Mýtnik III

0

25.6.2022 Sudca Špecializovaného trestného súdu odvolal príkaz na zatknutie, ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz na podnikateľa Miroslava Výboha.

Ako informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, dôvodom je, že zanikli dôvody, pre ktoré boli tieto príkazy vydané. Príkazy na zatknutie týmto stratili platnosť.

„Súd túto skutočnosť oznámil aj Okresnému riaditeľstvu Bratislava I., odboru poriadkovej polície, oddeleniu dokladov, pričom na základe tohto oznámenia uvedený orgán bezodkladne vykoná v elektronickom systéme zmenu stavu predmetného cestovného dokladu z „odcudzený“ na „vydaný“,” povedala Kudjáková s tým, že súd týmto vyhovel návrhu Úradu špeciálnej prokuratúry.

Prokurátor totiž poukázal na deklarovaný postoj obžalovaného, že sa chce osobne zúčastniť hlavného pojednávania. Zároveň pripomenula, že súd v prípade obžalovaného podnikateľa nariadil termín hlavného pojednávania na dni 4., 5. a 6.októbra

„Následne súd bezodkladne zruší opatrenie o tom, že sa konanie proti obžalovanému vykoná ako proti ušlému,” dodala hovorkyňa.

Miroslav Výboh a kauza Mýtnik III

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Miroslava Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Podnikateľ sa podľa medializovaných informácií nachádza v Dubaji. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Neskôr obžalovaný súdu oznámil, že sa chce zúčastniť hlavného pojednávania, má však odobratý pas.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik III”, Medzinárodný zatykač, Pojednávanie, Zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd zrušil zatykače na podnikateľa Výboha, obvineného v kauze Mýtnik III © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu