Petra Bročku chce v kresle primátora vystriedať dlhoročný poslanec Matej Lančarič

0

1.6.2022 Kandidatúru na post primátora Trnavy dnes oznámil mestský poslanec Matej Lančarič. Do volieb pôjde ako nezávislý kandidát bez akejkoľvek podpory politických strán.

Zúročiť chce svoje dlhoročné skúsenosti z komunálnej politiky, kde pôsobí už od roku 2010. Spolu s ním bude kandidovať aj zoskupenie nezávislých kandidátov za poslancov Tvorivý tím.

Dôvody kandidatúry

Lančarič na tlačovej besede za jeden z dôvodov svojej kandidatúry označil neudržateľný rozvoj a výstavbu v Trnave. Kritizoval podľa neho príliš veľké ústupky voči developerom a investorom pri budovaní dopravnej, občianskej a sociálnej vybavenosti v meste.

V nových lokalitách preto chýbajú materské školy, základné školy alebo zariadenia pre seniorov. Lančarič upozornil, že v územnom pláne mesta sú naplánované tisícky bytov a stovky rodinných domov, čo infraštruktúra z čias socializmu už nemusí zvládnuť, a preto je potrebné výstavbu regulovať.

Doprava a infraštruktúra

Zdvíham varovný prst nad tým, ako sa bude znižovať kvalita života Trnavčanov, ak sa nezačne dôsledne budovať dopravná a ďalšia infraštruktúra,“ povedal Lančarič.

Ako príklad ustupovania developerom uviedol výstavbu nového obytného súboru Prúdy, kde územný plán pôvodne počítal so štvorprúdovou Spartakovskou ulicou, no v súčasnosti už stačí terajšia dvojprúdová.

Plány Tvorivého tímu

Lančarič s platformou Tvorivý tím prezentoval tiež zámer výstavby plaveckého centra s 50-metrovým bazénom v časti Prednádražie, ďalej rozvoj kultúrno-osvetového a športového centra a zatraktívnenie mestskej hromadnej dopravy zavedením expresných liniek.

Tieto linky, ktoré by stáli len na kľúčových miestach, by mali výrazne zrýchliť presun po meste.

Matej Lančarič bol v rokoch 2015 – 2018 zástupcom primátora Petra Bročku, pred voľbami v roku 2018 sa ich cesty rozišli. Primátorom Trnavy chce byť po dvoch volebných obdobiach naďalej Peter Bročka, kandidatúru na tento post už oznámili aj Branislav Baroš, Marián Galbavý a Zuzana Bošnáková.

Viac k témam: Dopravná infraštruktúra, Kandidát na primátora, Rozvoj regiónu
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Bročku chce v kresle primátora vystriedať dlhoročný poslanec Matej Lančarič © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -