Generálna prokuratúra SR udelila Kyselovi disciplinárne pokarhanie, návrh podal Žilinka

0

26.5.2022 Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel sa dopustil disciplinárneho previnenia. Rozhodla o tom disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry SR (GP SR) na ústnom pojednávaní 18. mája.

Kysel sa podľa komisie dopustil disciplinárneho previnenia pri vybavovaní žiadosti o prepustenie exriaditeľa policajného úradu zvláštnych činností Jozefa Reháka z väzby.

Komisia uznala Kysela vinného a uložila mu disciplinárne opatrenie písomné pokarhanie. Agentúru SITA o tom informoval hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Návrh na disciplinárne stíhanie Kysela podal v máji minulého roka generálny prokurátor Maroš Žilinka, podľa ktorého rozhodovanie o prepustení Reháka z väzby trvalo príliš dlho. Žilinka podal na Kysela aj druhý návrh, ktorý sa týkal rozhodovania o prepustení z väzby bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra P. Ten vzal Žilinka späť.

Viac k témam: disciplinárne pokarhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálna prokuratúra SR udelila Kyselovi disciplinárne pokarhanie, návrh podal Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu