Turecko schváli vstup Švédska a Fínska do NATO, ak Severania splnia jeho desať požiadaviek

1

19.5.2022 Provládne turecké noviny Sabah informujú, že Turecko zostavilo zoznam desiatich požiadaviek, ktoré údajne bude chcieť pre schválenie členstva Švédska a Fínska v Severoatlantickej aliancii.

Zoznam zahŕňa požiadavku, aby obe krajiny zastavili finančnú podporu skupinám s väzbami na Stranu kurdských pracujúcich (PKK) a sýrskych kurdských bojovníkov, ktorých Ankara považuje za odnož zakázanej skupiny.

Ďalšími požiadavkami je zastavenie kontaktu s členmi sýrsko-kurdskej skupiny či urýchlenie vydania podozrivých, ktorých Turecko chce na základe obvinení z terorizmu.

Sabah tiež píše, že Turecko od Švédska požaduje zastavenie „dezinformačnej“ kampane voči Turecku, ktorú podľa neho vedie exilový duchovný Fethullah Gülen, ktorého Ankara obviňuje z pokusu o prevrat v roku 2016.

Viac k témam: Vstup Fínska do NATO, vstup Švédska do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko schváli vstup Švédska a Fínska do NATO, ak Severania splnia jeho desať požiadaviek © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

  1. Ha, ha, ha … tak Fethullah Gülen, veď ten žije kdesi v USA, či nie? To je ten čo s ním mal problém samotný Erdogan, keď ho chceli zvrhnúť ak sa nemýlim. Uvidíme čo sa stane. Či teraz náhodou zase USA neobetujú pre zmenu starého deda, len aby získali Fínsko a Švédsko do nimi ovládanej zločineckej teroristickej organizácie NATO. Uvidíme ako sú USA zásadové, ha, ha, ha … a tak isto ako sa zachovajú Švédi a Fíni. Som na to ozaj veľmi zvedavý. Teraz sa ešte len totižto ukáže charakter a pravá tvár týchto dvoch severských krajín. Uvidíme ako sú na tom. Či náhodou nie sú tak isto vierolomné ako boli VB a Francúzsko voči ČSR keď nás podhodili Hitlerovi. Uvidíme ako sa ľudstvo poučilo, teda ak sa vôbec poučilo. Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu