Zomrel bývalý hráč NBA Adreian Payne, stal sa obeťou streľby (video)

0

11.5.2022 Iba 31-ročný niekdajší hráč zámorskej basketbalovej NBA Adreian Payne sa stal obeťou streľby v americkom Orlande. Niekdajší pivot či krídelník v profilige hral za Atlantu Hawks, Minnesotu Timberwolves a Orlando Magic, v súťaži si pripísal spolu 107 štartov.

V ostatných rokoch pôsobil v Grécku, Číne, Francúzsku, Turecku a naposledy v Litve, kde v tíme Juventus Utena pôsobil od decembra 2021 do 17. februára 2022.

Incident sa stal v noci z nedele na pondelok, basketbalistu po prevoze do nemocnice prehlásili za mŕtveho. Priamo na mieste činu polícia zadržala 29-ročného Lawrenca Dorityho a obvinila ho z vraždy prvého stupňa.

“Naše modlitby a myšlienky sú s jeho rodinou. Adreian, budeš nám veľmi chýbať,” napísal na sociálnych sieťach legendárny Magic Johnson, ktorý rovnako ako Payne prenikol do profibasketbalu cez Michigan State College. Adreian Payne sa do NBA dostal ako pätnástka draftu nováčikov v roku 2014.

Viac k témam: NBA, Streľba, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel bývalý hráč NBA Adreian Payne, stal sa obeťou streľby (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -