utorok, 29 novembra, 2022
2.2 C
Bratislava
ÚvodSprávySmer by mal byť vylúčený zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov,...

Smer by mal byť vylúčený zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov, vyzvali europoslanci

3.3.2022 Osem slovenských poslancov Európskeho parlamentu (EP) v stredu v otvorenom liste vyzvalo Skupinu progresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D) a Stranu európskych socialistov (PES), aby zo svojich radov vylúčili stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa europoslancov sa strana spreneverila nielen hodnotám sociálnej demokracie, ale aj ľudským právam a demokracii. V tlačovej správe o tom informovala Silvia Hudáčková, asistentka poslanca EP Vladimíra Bilčíka (Spolu/EPP).

„Predseda Smeru-SD dnes otvorene hovorí o budúcej vládnej spolupráci s fašistickým hnutím Republika a slovami krajnej pravice označuje posilnenie prítomnosti spojeneckých vojsk NATO na Slovensku za vítanie Wehrmachtu,“ píšu europoslanci. Zároveň Robert Fico podľa nich pomáha šíriť kremeľskú propagandu a verejne hovorí o agresii Ruska voči Ukrajine ako o konflikte USA a Ruska.

K výzve europoslanca Bilčíka sa pridal aj Ivan Štefanec (KDH/EPP), Peter Pollák (OľaNO/EPP), Miriam Lexmann (KDH/EPP), Martin Hojsík (PS/RE), Michal Šimečka (PS/RE), Michal Wiezik (PS/RE) a Lucia Ďuriš Nicholsonová (RE).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer by mal byť vylúčený zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov, vyzvali europoslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -