NATO nevidí podľa Stoltenberga dôvod na zmenu stupňa pohotovosti jadrových zbraní

0

2.3.2022 Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) nevidí dôvod na zmenu stupňa pohotovosti svojich jadrových zbraní, a to aj napriek hrozbám zo strany Ruska. Vyhlásil to v utorok generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

NATO spraví všetko potrebné v záujme ochrany svojich spojencov, teraz však nie je potrebné meniť stupne pohotovosti jadrových síl, povedal Stoltenberg po rokovaní s poľským prezidentom. Šéf NATO sa s Andrzejom Dudom stretol na leteckej základni v meste Lask v centrálnom Poľsku, kde majú Varšava aj bezpečnostný pakt umiestnené svoje bojové lietadlá vrátane stíhačiek F-16.

Kremeľ vyvolal prízrak jadrovej vojny, keď v pondelok na základe príkazu od prezidenta Vladimira Putina uviedol do stavu najvyššej pohotovosti svoje pozemné, vzdušné a námorné nukleárne sily. NATO ako spoločenstvo nedisponuje jadrovými zbraňami, majú ich však tri členské krajiny USA, Veľká Británia a Francúzsko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – NATO nevidí podľa Stoltenberga dôvod na zmenu stupňa pohotovosti jadrových zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -