pondelok, 28 novembra, 2022
4 C
Bratislava
ÚvodSprávyNATO nevidí podľa Stoltenberga dôvod na zmenu stupňa pohotovosti jadrových zbraní

NATO nevidí podľa Stoltenberga dôvod na zmenu stupňa pohotovosti jadrových zbraní

2.3.2022 Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) nevidí dôvod na zmenu stupňa pohotovosti svojich jadrových zbraní, a to aj napriek hrozbám zo strany Ruska. Vyhlásil to v utorok generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

NATO spraví všetko potrebné v záujme ochrany svojich spojencov, teraz však nie je potrebné meniť stupne pohotovosti jadrových síl, povedal Stoltenberg po rokovaní s poľským prezidentom. Šéf NATO sa s Andrzejom Dudom stretol na leteckej základni v meste Lask v centrálnom Poľsku, kde majú Varšava aj bezpečnostný pakt umiestnené svoje bojové lietadlá vrátane stíhačiek F-16.

Kremeľ vyvolal prízrak jadrovej vojny, keď v pondelok na základe príkazu od prezidenta Vladimira Putina uviedol do stavu najvyššej pohotovosti svoje pozemné, vzdušné a námorné nukleárne sily. NATO ako spoločenstvo nedisponuje jadrovými zbraňami, majú ich však tri členské krajiny USA, Veľká Británia a Francúzsko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – NATO nevidí podľa Stoltenberga dôvod na zmenu stupňa pohotovosti jadrových zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -