Rusko pripravuje plán ako sa vymaniť spod sankcií uvalených Západom, ktoré spôsobili pád rubľa

0

1.3.2022 Rusko sa plánuje vymaniť spod sankcií uvalených Západom, ktoré spôsobili pád rubľa. Ako referuje spravodajský web BBC, počas konferenčného hovoru s novinármi to poznamenal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Západné sankcie voči Rusku sú tvrdé, ale naša krajina má potrebný potenciál na kompenzáciu škôd,“ povedal Peskov v pondelok s tým, že prezident Vladimir Putin bude v priebehu dňa „pracovať na ekonomických otázkach“ a stretne sa s kľúčovými ministrami vrátane ministra financií a guvernéra centrálnej banky.

Ruská centrálna banka v pondelok prudko zdvihla svoju kľúčovú úrokovú sadzbu v snahe podporiť padajúci rubeľ a predísť masovému výberu vkladov z peňažných ústavov. Centrálna banka zvýšila základnú úrokovú sadzbu na 20 percent z úrovne 9,5 percenta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Znamená to snahu zastaviť rýchly pokles hodnoty ruskej meny voči americkému doláru, ktorý hrozí zničením jej kúpnej sily a úspor obyčajných Rusov.

Viac k témam: Dolár, Rubeľ, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pripravuje plán ako sa vymaniť spod sankcií uvalených Západom, ktoré spôsobili pád rubľa © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu