streda, 7 decembra, 2022
5.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyBezpečnosťSmer plánuje podať návrh na odvolanie Mikulca, podľa Fica velí organizovanej zločineckej...

Smer plánuje podať návrh na odvolanie Mikulca, podľa Fica velí organizovanej zločineckej skupine (video)

22.2.2022
aktualizované 11. februára 19:48

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) plánuje v pondelok 14. februára podať návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie. Povedal to predseda strany Smer-SD Robert Fico na piatkovej tlačovej besede.

Podľa Fica je Mikulec na čele „zločineckej skupiny“. „Predovšetkým ho dnes (11. február pozn. redakcie) vnímame spoločne s vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry aj niektorými prokurátormi špeciálnej prokuratúry ako organizovanú zločineckú skupinu, ktorá koordinovane pácha závažnú trestnú činnosť s jedným cieľom poškodiť za každú cenu opozíciu, jej predstaviteľov a nominantov opozície z minulosti. Ako aj osoby z podnikateľského prostredia, ktoré sú účelovo so stranou Smer-SD spájané,“ zdôraznil Fico.

Brutálne porušovanie zákonov

Predseda opozičnej strany uviedol, že už dlhodobo upozorňujú na to, že existuje skupina „politicky angažovaných“ vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a sudcov Špecializovaného trestného súdu a Najvyššieho súdu SR. Ich úlohou má byť podľa Fica napĺňať vládny program súčasnej vládnej koalície, ktorý spočíva v zatýkaní opozície.

V tejto súvislosti poukázal na odposluchy, ktoré boli vedené proti vyšetrovateľom NAKA Jánovi Čurillovi, Pavlovi Ďurkovi, Milanovi Sabotovi a Štefanovi Mašinovi, ktorí sú obvinení zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Vyšetrovanie voči nim viedol tím Oblúk z Úradu inšpekčnej služby.

„Bolo evidentné, že títo vyšetrovatelia pochopili, že sú v koncoch, a že im inšpekcia prišla na brutálne porušovanie zákonov na páchanie najzávažnejších trestných činov,“ pokračoval Fico s tým, že sa vyšetrovatelia rozhodli urobiť voči tomuto tímu konkrétne kroky.

Výpisy z odposluchov

Fico na tlačovej besede čítal výpisy z odposluchov, ktoré podľa neho dokazujú, že vyšetrovatelia písali uznesenie o začatí trestného stíhania voči šéfke tímu Oblúk Diane Santusovej bez dôkazov a s cieľom dostať ju do väzby.

„Zapálime jej (Santusovej) auto. Kanistrom,” prečítal Fico časť z odposluchov, ktorú mal povedať Ďurka. Ako ďalej Fico doplnil, v prípade dochádzalo k „obrovskému“ ovplyvňovaniu svedkov a všetko to riadil minister vnútra Roman Mikulec.

„Prepisy, ktoré sú k dispozícii, potvrdzujú, že o tomto zločineckom sprisahaní minister nie len vedel. Ale ich aj minister riadil,“ skonštatoval Fico. Dokazuje to podľa neho to, že Čurilla hovoril o stretnutí ministra so špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom a prokurátorom ÚŠP Petrom Kyselom, kde mali údajne riešiť zastavenie Diany Santusovej. Šéf rezortu vnútra podľa Fica dal pokyn a povolenie vyšetrovateľom na zneužitie právomoci verejných činiteľov.

„Neviem si ani predstaviť, ako sa budeme vyporiadavať s tými kauzami Očistec, Búrka, Judáš, Božie mlyny a Dobytkár, pretože takto to fungovalo aj v tých kauzách. Vymyslení a skorumpovaní svedkovia, udavači, vymyslené dôkazy, jednoducho nič pravdivé,” uzavrel Fico s tým, že je tu potrebné zrušiť všetky obvinenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pellegrini je šokovaný

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) podporí návrh na odvolanie ministra vnútra Mikulca a žiada prezidentku SR, aby sa začala touto vážnou situáciou zaoberať. Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini je šokovaný z informácií, ktoré o rozklade spravodlivosti a práva na Slovensku priniesla strana Smer-SD.

Je zrejmé, že táto vláda chaosu rezignovala na férovú politickú súťaž a ide jej iba o jedno. Kriminalizovať opozíciu vrátane mojej osoby,“ uviedol s tým, že nastoľovanie spravodlivosti sa zmenilo na politickú pomstu. Podľa Pellegriniho Slovensko stojí na rázcestí, kde sa rozhoduje o tom, či zostane demokratickým štátom alebo diktatúrou pár vyvolených, ktorí budú zneužívať moc. Stanovisko strany poskytla hovorkyňa Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer plánuje podať návrh na odvolanie Mikulca, podľa Fica velí organizovanej zločineckej skupine (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -