Heger sa schoval niekde do kríčku a Kollár zlyhal, hovorí Pellegrini po prijatí dohody s USA v parlamente (video)

0

10.2.2022 Prijatie obrannej dohody s USA a spôsob, akým bola schválená, je fatálnym zlyhaním troch najvyšších ústavných činiteľov štátu. Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini.

Výzva hlave štátu

Prezidentka Zuzana Čaputová podľa neho nereagovala na jeho výzvu požiadať o stanovisko k zmluve Ústavný súd SR. V tejto súvislosti sa jej pýta, či je stále presvedčená o tom, že je všetko v poriadku a Slovensko je vo vyváženej a rovnocennej pozícii so Spojenými štátmi americkými.

Pellegrini vyzval hlavu štátu, aby dobre zvážila, či predmetnú zmluvu s čistým svedomím podpíše. Zároveň jej odporučil, aby si pred svojím rozhodnutím prečítala prejav generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý obrannú dohodu kritizoval.

Amaterizmus Borisa Kollára

Šéf zákonodarného orgánu Boris Kollár (Sme rodina) zlyhal podľa Pellegriniho v spôsobe, akým v utorok (8. februára) prebiehala k zmluve mimoriadna schôdza.

„Nechápem, prečo predseda národnej rady neprerušil rokovanie parlamentu do ďalšieho dňa, ale rovno ukončil rozpravu o tak závažnom dokumente. Ak nemá predseda parlamentu a jeho vedenie autoritu, nepomôže tomu ani zriadenie parlamentnej stráže,” myslí si líder Hlasu-SD.

Pellegrini kritizoval aj premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Zdôraznil, že predseda vlády mal upokojiť slovenskú verejnosť, predstúpiť pred ňu a vysvetľovať obsah zmluvy. „Namiesto toho sa schoval niekde do kríčku a dnes sa bude víťazoslávne hrdiť schválením zmluvy,” konštatoval predseda Hlasu-SD.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Americká armáda, obranná dohoda USA a Slovenska, Predseda strany Hlas-SD, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger sa schoval niekde do kríčku a Kollár zlyhal, hovorí Pellegrini po prijatí dohody s USA v parlamente (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -