streda, 7 decembra, 2022
5.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyZuzana Čaputová získala ocenenie pre výnimočnú ženskú právnickú osobnosť, vníma ho ako...

Zuzana Čaputová získala ocenenie pre výnimočnú ženskú právnickú osobnosť, vníma ho ako záväzok

4.2.2022 Prezidentka SR Zuzana Čaputová si v Prezidentskom paláci prevzala ocenenie Justitia Awards, ktoré jej vlani udelila organizácia Women in Law Initiative so sídlom vo Viedni. Ide o ocenenie pre výnimočnú ženskú právnickú osobnosť roka.

Viac záväzok ako odmena

Slávnostná ceremónia sa minulý rok pre pandémiu totiž uskutočnila iba virtuálne. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec. Ocenenie prezidentke odovzdali najvyšší predstavitelia organizácie Alix Frank-Thomasserová a Franz J. Heidinger. Prezidentka bola nominovaná v prvej kategórii ocenenia – medzinárodné líderky, do ktorej organizátori vybrali najtalentovanejšie a najvplyvnejšie právničky, ktoré zásadným spôsobom menia spoločnosť vďaka svojej erudícii a inovatívnosti.

Čaputová vlani vo svojom ďakovnom príhovore uviedla, že ocenenie vníma viac ako záväzok než odmenu. „Je to záväzok pokračovať v chránení toho, čo je správne, obraňovať spravodlivosť a právny štát. Toto ocenenie je zároveň záväzkom naďalej podporovať a inšpirovať iné ženy a dievčatá, ktoré sa rozhodli pre právnickú profesiu,“ povedala.

Platforma pre diskusiu a výmenu informácií

Ceny Justitia Awards organizácia udeľovala aj v kategórii akademické ocenenie a ceny pre mladé výnimočné právničky. Poslaním organizácie Women in Law Initiative je totiž spájať predovšetkým ženy pracujúce v rôznych právnických profesiách po celom svete.

Funguje ako platforma pre diskusiu a výmenu informácií a skúseností v najrôznejších ekonomických a spoločenských oblastiach, kde sa uplatňuje právo. Presadzuje aj zlepšenie pozície žien v právnických profesiách a podporuje ženské líderstvo v tejto oblasti. Organizácia je jedným z členov Európskej asociácie právničiek. Vznikla v roku 2018 ako trvalé pokračovanie medzinárodnej konferencie Women in Law Conference, ktorá sa prvýkrát konala v roku 2019. Iniciatíva získala hneď od začiatku širokú podporu a patronát UNESCO.

Viac k témam: Justitia Awards
Zdroj: Webnoviny.sk – Zuzana Čaputová získala ocenenie pre výnimočnú ženskú právnickú osobnosť, vníma ho ako záväzok © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -