Thajsko mení podmienky vstupu do krajiny, pravidlá platia pre turistov z celého sveta

0

31.1.2022 Thajská vláda s platnosťou od utorka 1. februára znova spustí pre turistov program Test&Go. Ten bude mať prísnejšie podmienky než naposledy, vláda ich bude ešte dodatočne oznamovať. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Potrebné však bude po príchode do krajiny absolvovať PCR test a päť dní zotrvať v povinnej karanténe na hoteli. Pravidlá platia pre turistov z celého sveta. V súčasnosti platí, že cestujúci, ktorí sa zaregistrovali pred vstupom do Thajska a dostali Thailand Pass QR kód, môžu vstúpiť do krajiny podľa podmienok vybraného programu.

Cestujúci, ktorí sa registrovali a nedostali QR kód, musia počkať, kým ich žiadosť nebude schválená. Následne môžu vstúpiť do krajiny podľa vybraného programu. „Nové žiadosti pre programy Test&Go nie je možné registrovať. Je možné žiadať len o program Sandbox a pobyt s povinnou karanténou v hoteloch AQ,“ spresňuje rezort diplomacie.

Cestujúci, ktorí pricestovali do krajiny v rámci programu Test&Go a Sandbox, musia absolvovať druhý RT-PCR testu vo vládnych testovacích zariadeniach.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Thajsko mení podmienky vstupu do krajiny, pravidlá platia pre turistov z celého sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -