Mazák sa kajá, opravedlnil sa sudcovi Najvyššieho súdu za očierňovanie jeho osoby

0

27.1.2022 Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák sa písomne ospravedlnil predsedovi trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky (NS SR) Františkovi Moznerovi.

V liste z 15. decembra 2020 adresovanému predsedníčke Poradnej rady európskych sudcov uviedol, že František Mozner je stále podozrivý z pokusu o spoluprácu s tými, ktorí sú vo väzbe za vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Mazák súčasne požiadal predsedníčku, aby túto pasáž považovala za bezpredmetnú a neprihliadala na ňu. Ako informovala súdna rada na svojej internetovej stránke, sudca František Mozner ospravedlnenie prijal.

Sudkyňa a členka súdnej rady Marcela Kosová uviedla, že František Mozner ju informoval o tom, že podal v súvislosti s výrokmi predsedu súdnej rady žalobu na ochranu osobnosti začiatkom roka 2021. Termín prvého pojednávania bol určený na deň 7. decembra 2021. Ospravedlnenie Jána Mazáka bolo doručené Františkovi Moznerovi v novembri 2021.

Viac k témam: Ospravedlnenie, Vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Mazák sa kajá, opravedlnil sa sudcovi Najvyššieho súdu za očierňovanie jeho osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu