V Rakúsku sa čoskoro končí lockdown pre nezaočkovaných, krajine už nehrozí preťaženie nemocníc

0

27.1.2022 Rakúska vláda oznámila, že v pondelok sa v krajine skončí lockdown pre ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní proti koronavírusu. Informovala o tom rakúska tlačová agentúra APA.

Viac o téme: Koronavírus

Kancelár Karl Nehammer a minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein uviedli, že lockdown, ktorý zaviedli v novembri, už nie je potrebný, pretože nehrozí preťaženie nemocničných jednotiek intenzívnej starostlivosti.

Ľudia sa na lockdown sťažovali

Celé týždne bol lockdown pre nevakcinovaných Rakúšanov „opatrením, na ktoré sa mnohí ľudia sťažovali, ale bol nevyhnutný z dôvodov zdravotníckej politiky“, povedal kancelár.

Od prvého februára začne Rakúsko ako prvá európska krajina vyžadovať povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Podľa predstaviteľov krajiny je táto povinnosť nevyhnutná, pretože miera zaočkovanosti zostáva nízka. Doteraz v Rakúsku úplne zaočkovali 75,4 percenta obyvateľov.

Očkovanie bude overovať polícia

Od polovice marca začne rakúska polícia pri bežných kontrolách overovať, či sú ľudia zaočkovaní. Tí, ktorí nepredložia doklad o zaočkovaní, budú písomne vyzvaní, aby to urobili a ak doklad ani potom nepredložia, dostanú pokutu 600 eur.

Ak rakúske úrady dospejú k záveru, že pokrok v oblasti zaočkovanosti nie je dostatočný, pošlú upomienky tým, ktorí ešte nie sú vakcinovaní. Ak ani to nebude fungovať, dostanú predvolanie na očkovanie, a ak sa nedostavia, uložia im pokutu. Pokuty môžu dosiahnuť 3 600 eur na osobu.

Viac k témam: COVID-19, Lockdown, Rakúska vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rakúsku sa čoskoro končí lockdown pre nezaočkovaných, krajine už nehrozí preťaženie nemocníc © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu