Vyšetrovateľ vykoná rekonštrukciu udalostí v súvislosti s Lučanského úmrtím, zúčastní sa ho aj Žilinka

0

26.1.2022
aktualizované 25. januára 13:18

V prešovskej väznici v utorok vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vykonáva rekonštrukciu udalostí v súvislosti s úmrtím bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Zúčastňuje sa na ňom aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Prešov, znalci a splnomocnenci poškodených. Žilinka o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Účelom rekonštrukcie je získať čo najpresnejšiu predstavu a ucelený obraz o priebehu udalostí a jej čiastkových faktoch vo všetkých súvislostiach.

„Som presvedčený, že orgány činné v trestnom konaní v krátkom čase dajú odpoveď na všetky otázky ako?, na ktoré dostupnými úkonmi počas vyšetrovania našli odpoveď (vrátane charakteru a mechanizmu zranení, príčin smrti zo súdnolekárskeho hľadiska, priebehu a okolností udalostí),“ napísal Žilinka.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) podporuje iniciatívu generálneho prokurátora, ktorý sa podľa strany snaží dopátrať pravdy o úmrtí Lučanského. Nezaradená poslankyňa a podpredsedníčka strany Hlas-SD Denisa Saková považuje rekonštrukciu prípadu za dôležitý krok generálnej prokuratúry.

„Aby táto tragická udalosť bola prešetrená podľa platných zákonov SR, nie vyšetrovaná nejakou pseudokomisiou vytvorenou na podnet ministerky spravodlivosti bez akýchkoľvek právomocí s jediným jedným cieľom zakryť jej prešľapy a za každú cenu sa udržať na ministerskej stoličke,“ zhodnotila Saková.

Milan Lučanský

Bývalý prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. V prvej polovici decembra podstúpil operáciu po tom, ako sa podľa vlastných slov v cele zranil. Lučanský bol väzobne stíhaný pre obvinenie v kauze Judáš. Po jeho smrti stíhanie zastavili.

Viac k témam: Kauza Judáš, Samovražda Milana Lučanského, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovateľ vykoná rekonštrukciu udalostí v súvislosti s Lučanského úmrtím, zúčastní sa ho aj Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu