Martin využije na rekonštrukciu Námestia SNP úver vo výške 1,4 milióna eur

0

24.1.2022 Martinská samospráva využije na financovanie prvej etapy rekonštrukcie Námestia SNP úverové zdroje. Mestskí poslanci na rokovaní zastupiteľstva schválili prijatie úveru vo výške 1,4 milióna eur. Úver bude radnica splácať najbližších 10 rokov.

Na potrebe prijatia úveru sa mestskí poslanci zhodli ešte na vlaňajšom novembrovom rokovaní zastupiteľstva, následne radnica oslovila štyri banky s požiadavkou na indikatívne ponuky, pričom najvýhodnejšiu ponuku predložila Slovenská sporiteľňa.

Prijatie úveru umožňuje priaznivá finančná situácia mesta, podľa stanoviska hlavného kontrolóra Jána Zuberca sa úverová zadlženosť mesta zvýši z 24 na 27 percent bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka.

Rekonštrukcii Námestia SNP predchádzala urbanisticko-architektonická súťaž návrhov, v ktorej uspel architekt Peter Nezval, s ktorým mesto už podpísalo zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie. Samotný autor v nej odhadol celkové náklady stavby na 2 920 000 eur.

Viac k témam: Mestské zastupiteľstvo, Námestie SNP, Rekonštrukcia, Úver
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin využije na rekonštrukciu Námestia SNP úver vo výške 1,4 milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.