Stredobodom slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke budú podľa Brockovej jej občania

0

23.1.2022 Stredobodom predsedníctva Slovenska vo Vyšehradskej štvorke (V4) budú občania všetkých štyroch krajín tohto politického zoskupenia. Rezort diplomacie preto počíta aj s podporou Medzinárodného vyšehradského fondu.

Po piatkovom stretnutí s jeho výkonným riaditeľom Petrom Marešom to povedala štátna tajomníčka rezortu Ingrid Brocková. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Témou rozhovorov bolo aj rozširovanie Európskej únie (EÚ) o krajiny západného Balkánu a o aktivitách fondu v tomto regióne. Brocková podotkla, že rezort diplomacie vývoj na západnom Balkáne pozorne sleduje a je podľa nej nevyhnutné, aby EÚ zintenzívnila svoju angažovanosť v spomenutom regióne.

povedala.

Výkonný riaditeľ zdôraznil význam nedávno vytvoreného Západobalkánskeho fondu, ktorý by sa mohol stať príkladom dobrej spolupráce medzi krajinami regiónu. Západobalkánsky fond je od svojho vzniku výrazne podporovaný Medzinárodným vyšehradským fondom, ktorý môže slúžiť ako vzor efektívneho fungovania na regionálnej úrovni.

Štátna tajomníčka pripomenula, že Medzinárodný vyšehradský fond bol založený s cieľom podpory regionálnej spolupráce nielen v rámci V4, ale aj s ďalšími krajinami v regióne západného Balkánu či Východného partnerstva. doplnila Brocková.

Zdroj: Webnoviny.sk – Stredobodom slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke budú podľa Brockovej jej občania © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu