Rusko obviňuje Západ, že plánuje provokácie na Ukrajine. Mohlo by to mať tragické následky, tvrdí

0

21.1.2022 Rusko vo štvrtok obvinilo Západ z plánovania „provokácií” na Ukrajine. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že ukrajinské a západné tvrdenia o bezprostrednej hrozbe ruského útoku na Ukrajinu sú. vyhlásila Zacharovová.

Hovorkyňa ruského rezortu zahraničia poukázala na dodávky zbraní na Ukrajinu britskými vojenskými dopravnými lietadlami v posledných dňoch a vyhlásila, že Ukrajina vníma západnú vojenskú pomoc ako

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa vyjadril, že hrozba zo strany USA o možnom izolovaní Ruska od globálneho bankového systému by mohla povzbudiť agresívne sily na Ukrajine k použitiu sily na opätovné získanie kontroly na povstaleckým územím na východe krajiny.

povedal Peskov novinárom.

Región Donbas na východnej Ukrajine je pod kontrolou separatistov podporovaných Ruskom, ktorí proti ukrajinským silám bojujú už takmer osem rokov. Tento konflikt si vyžiadal viac ako 14-tisíc životov.

Ukrajina tento týždeň oznámila, že dostala dodávku protitankových striel z Veľkej Británie. Odmietla však tvrdenia Moskvy, že plánuje ofenzívu s cieľom opäť získať kontrolu nad separatistickými oblasťami.

Viac k témam: Konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina – Rusko), rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko obviňuje Západ, že plánuje provokácie na Ukrajine. Mohlo by to mať tragické následky, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu