České vládne hnutie STAN vráti všetky finančné dary od firiem, niektoré vyvolávajú pochybnosti

0

19.1.2022 České vládne hnutie STAN sa rozhodlo, že vráti všetky finančné dary, ktoré dostalo od volieb od firiem. Ide celkovo o 3,42 milióna českých korún. V budúcnosti bude hnutie prijímať dary len od fyzických osôb.

povedal šéf hnutia Vít Rakušan.

Rozhodlo o tom predsedníctvo STAN na rokovaní, ako naloží so sponzorskými darmi od firiem spojených s trestne stíhaným podnikateľom. Informuje tom spravodajský portál iDNES.

Informáciu, že hnutie STAN získalo 910-tisíc korún od firiem spojených s trestne stíhaným podnikateľom Ladislavom Duškom, zverejnil minulý týždeň portál Seznam Zprávy.

Predseda STAN a minister vnútra Vít Rakušan v parlamente uviedol, že o trestnom stíhaní niekoho, kto súvisí s darom, nemal tušenie.

Pozornosť budí aj spoločnosť Rema, ktorá pôsobí v oblasti recyklácie elektroodpadu. Tá nemala dar strane vôbec poskytovať, pretože to zakazuje nový zákon, konštatuje portál iDNES. Prípadom sa má zaoberať ministerstvo životného prostredia.

Firma sa totiž charakterizuje ako nezisková, organizuje zber, triedenie, nakladanie a recykláciu starých elektrospotrebičov. Firma sa však vyjadrila, že sa nedopustila porušenia zákona.

povedala pre iDNES hovorkyňa firmy Julie Melnykova.

Viac k témam: Česká vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – České vládne hnutie STAN vráti všetky finančné dary od firiem, niektoré vyvolávajú pochybnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu