Slovensko má v dohode s USA lepšie podmienky ako iné štáty, Heger pripomenul Rusov na Slovensku

0

17.1.2022 Slovensko v rámci obrannej dohody so Spojenými štátmi americkými vyrokovalo lepšie podmienky ako okolité štáty. V diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS to povedal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Zároveň doplnil, že SR bola poslednou krajinou na východnej hranici NATO, ktorá takúto dohodu nemala.

„,” vysvetlil Heger. Zároveň uviedol, že lepšie podmienky v porovnaní s okolitými krajinami boli aj dôvodom, prečo dohodu bez problémov schválila vláda.

Premiér zároveň pripomenul, že na Slovensku momentálne pôsobí 20 až 30 ruských vojakov, ktorí sa starajú o štyri stíhačky MIG. „,” zdôraznil.

Pripomenul tiež, že to bola predchádzajúca vláda, ktorá kúpila z USA stíhačky v hodnote dve miliardy eur. „” uviedol Heger s tým, že na letiská dostane Slovensko v rámci podpisu dohody od Američanov 100 miliónov eur.

Predseda vlády zároveň vylúčil, že by zámer uzavrieť dohodu s USA súvisel s aktuálnym zvýšeným napätím medzi NATO a Ruskom. „,” dodal.

Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má v dohode s USA lepšie podmienky ako iné štáty, Heger pripomenul Rusov na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu