Zdravotnícky personál bude v Poprade využívať bezplatnú MHD, ide o poďakovanie mesta za ich prácu počas pandémie

0

16.1.2022 Zamestnanci popradskej nemocnice sa budú môcť od budúceho týždňa prepravovať v autobusoch mestskej hromadnej dopravy zadarmo. Podľa primátora mesta Antona Danka ide o poďakovanie zdravotníckym pracovníkom nemocnice.

Pokiaľ sa mesto podľa jeho slov nedostane do nepredvídaných finančných problémov, od septembra plánuje spustiť bezplatnú MHD pre všetkých Popradčanov. Uviedol to v utorok (12. januára) počas brífingu na Mestskom úrade v Poprade.

Bezplatnú dopravu v MHD budú mať nemocniční pracovníci od pondelka 17. januára zatiaľ na neurčito. poznamenal Danko.

Ako doplnila riaditeľka spoločnosti Slovenská autobusová doprava (SAD) Poprad Marianna Krajčová Gočová, zamestnanci sa budú musieť v autobusoch MHD preukázať zamestnaneckou kartou nemocnice, až následne im bude vydaný cestovný lístok s nulovou cenou.

Mesto nemocnici pomohlo ešte vlani, keď jej poskytlo dotáciu vo výške 100-tisíc eur. Z tejto sumy si zaobstarala nové špeciálne prístrojové a materiálne vybavenie pre COVID oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Išlo o dva anestéziologické prístroje s monitoringom vitálnych funkcií a šesť intenzivistických lôžok určených pre pacientov so závažným priebehom ochorenia COVID-19.

Od 1. septembra chce samospráva zaviesť mestskú hromadnú dopravu zadarmo pre všetkých Popradčanov. konkretizoval primátor. Týmto krokom chce mesto docieliť, aby ľudia využívali viac autobusy MHD.

dodal.

Tento zámer ešte bude musieť podľa jeho slov schváliť mestské zastupiteľstvo. Ročne predstavuje príjem z cestovného pre mesto 200-tisíc eur.

Viac k témam: Cestovanie zadarmo, COVID-19, MHD Poprad, Zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Zdravotnícky personál bude v Poprade využívať bezplatnú MHD, ide o poďakovanie mesta za ich prácu počas pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu