Talianska zdravotná sestra skončila v rukách polície, sfalšovala očkovania proti koronavírusu

0

12.1.2022 Polícia v Taliansku zatkla zdravotnú sestru, ktorá sfalšovala očkovania proti ochoreniu COVID-19. Učinila tak v prípade minimálne 45 osôb, ktoré tak mohli podvodným spôsobom získať certifikát o vakcinácii.
Viac o téme: Koronavírus
Zdravotná sestra vyhodila vakcíny do koša a dokonca týmto osobám obväzmi ošetrila fiktívne miesto vpichu. Polícia v Ancone na východnom pobreží Talianska nariadila domáce väzenie aj štyrom údajným komplicom, ktorí vyhľadávali „antivakcinačných zákazníkov“ ochotných zaplatiť za očkovací certifikát bez toho, aby dostali vakcínu.

Dovedna 45 takýchto osôb, ktorí sa takýmto spôsobom dostali k očkovacím certifikátom, sa musí denne hlásiť na polícii, pričom nesmú opustiť miesto bydliska.

Taliansko sa najnovšie rozhodlo sprísniť opatrenia voči obyvateľom nezaočkovaným proti ochoreniu COVID-19. Z dôvodu veľkého množstva nových prípadov koronavírusu budú môcť vstúpiť do prostriedkov verejnej dopravy, kaviarní či hotelov iba osoby, ktoré sú buď zaočkované alebo nedávno prekonali ochorenie COVID-19. Nezaočkované osoby tak budú musieť podstúpiť vakcináciu alebo ich bude čakať ešte väčšie vylúčenie z normálneho života spoločnosti.

Viac k témam: COVID-19, falšovanie, Očkovanie proti koronavírusu, Zdravotná sestra
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianska zdravotná sestra skončila v rukách polície, sfalšovala očkovania proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -